Знижена вартість одного кубометра газу для населення

У зв’язку з невдоволенням, яке переросло у масові протести, уряд терміново переглянув ціну на газ для побутових споживачів. 18 січня Кабінет міністрів встановив гранично допустиму вартість одного кубометра палива – 6,99 грн.

Зазначається, що тариф буде діяти до закінчення карантину або опалювального сезону. Нагадаємо, що на даний час карантин планується продовжити ще на один місяць – до 31 березня. Опалювальний сезон закінчується зазвичай всередині квітня.

За словами прем’єр міністра Дениса Шмигаля, вартість 1м3 газу знизиться в середньому на 30-40 відсотків, що помітно дешевше, ніж було в опалювальному сезоні 2018-2019 років.

Подальші плани уряду

Кабінет міністрів цим рішенням не відмовляється від розвитку газового ринку. Це тимчасові заходи для приборкання соціальної напруги, викликаної низькою якістю палива і його завищеною вартістю. Без зниження ціни кубометра відповідний показник у лютому міг скласти 12 гривень. Аналогічно планується знизити абонплату до 1,79 грн. за кубометр.

Не визначеною є ситуація в плані оплати за транспортування палива:

  • на даний час тариф підвищено приблизно вдвічі. В квартирних будинках вартість буде складати 27 гривень;
  • для приватного сектора ціна на транспортування газу значно вища. Особливо невдоволення викликають платіжки з вражаючими цифрами навіть без використання палива;
  • сам додатковий тариф начебто є «продуктом» так званого «анбандлінгу» — розділення тарифу за газ на різні складові, які включають саме паливо і його транспортування.

       При цьому не врегульовані питання в сільській місцевості та віддалених частинах міст, куди за власні кошти протягувалися труби. Вони є власністю абонентів, а не компаній-постачальників, тому впровадження додаткового пункту в платіжці справедливо вважається зайвим.

Після закінчення карантину або опалювального сезону абонентам доведеться чекати на збільшення вартості палива. Запуск ринку газу був однією з умов співпраці з МВФ, що говорить не лише про підвищення цін, а скоріше про їх волатильність.

При зменшенні попиту на газ він буде дешевшати і навпаки. До того ж створення газового ринку дозволить зробити «Нафтогаз» прибутковим, а не дотаційним за рахунок податків. На aeaep.com.ua ви дізнаєтесь більше про події, пов’язані з цінами на газ, та інші економічні новини.

Related Post