Які документи потрібні для проведення переговорної процедури

Проведення закупівельних процедур державними установами повинно проводитися виключно через систему ПроЗорро. Це важлива умова і в законі існує навіть окремий розділ, в якому описані всі вимоги до проведення закупівельних процедур. Варто зауважити, що ці вимоги актуальні лише по відношенню до державних установ, комунальних та муніципальних організацій, або ж компанії, які отримують фінансування з бюджету країни.

Щоб бути в курсі всіх актуальних оголошень, ви можете користуватися посиланням https://sale.ueex.com.ua/ru/news/aukcion-zemli-u-m-lqviv-osoblyvosti-elektronnoqi-procedury. Перейшовши на сайт енергетичної біржі, ви маєте змогу зареєструвати свій обліковий запис та налаштувати розсилку, щоб отримати інформацію про нові лоти або ж новини, що мають пряме відношення до торгів.

Не дивлячись на те, що використання системи ПроЗорро є обов’язковим, в 1 статті 40 закону України про проведення публічних закупівель є пункт, що дозволяє укладати домовленість про закупівлі в форматі звичайних переговорів з потенційним постачальником. Це можливо лише як виняток і для цього потрібно мати реальні підстави.

Частіше за все, такий формат використовується в ситуаціях, коли проведення аукціону немає сенсу через невелику суму закупівлі або ж не зовсім звичайну продукцію, яку може постачати обмежена кількість підприємців.

Основна відмінність переговорної процедури – це спрощений формат. Все проходить в пришвидшеному режимі і цього вдається досягти за рахунок відсутності етапу аукціону. Організатор відразу ж виходить на зв’язок з одним або кількома постачальникам й має можливість провести з ними переговорні перемовини.

Говорячи про документи, які використовуються в ході проведення процедури переговорів, сюди відноситься:

  • Запрошення – його отримують постачальники, які підпадають під критерії замовника. Зазвичай, кількість запрошених учасників не перевищує 3-х. Саме запрошення надсилається користувачам за допомогою електронного акредитованого майданчика в ПроЗорро;
  • Протокол з річним планом закупівель – це обов’язкова вимога до державної установи, які повинна проводити всі закупівлі, орієнтуючись на раніше сформований документ, в якому прораховані всі заплановані витрати на поточний рік;
  • Протокол проведення переговорної процедури – в цьому документі повинні бути зафіксовані основні етапи переговорів. Тобто, мова йде про надання документів з сторони постачальника, запропоновану вартість, термін на поставку, кількість продукції, спосіб розрахунку й так далі;
  • Протоколи винесення рішення про укладання договору – це вимога саме до замовника і даний документ є останнім. Який потрібно підготувати для того, щоб завершити саму процедуру переговорів.

Виконання цих умов достатньо для того, щоб провести переговорну процедуру і зробити це з врахуванням вимог українського законодавства.

Коли може знадобитися сервіс Інфобокс

Люди, яким вже доводилось брати участь в електронних торгах через систему ПроЗорро, чудово знають, що це за сервіс та яким є його основне завдання.

Інфобокс – це інформаційний ресурс, на якому можна отримати багато корисної інформації, що має пряме відношення до участі в електронних торгах.

На сайті є відразу декілька розділів, які можуть бути справді корисними для звичайного учасника.

Перш за все, використовуючи цей сервіс, ви маєте змогу:

  • Ознайомитися з найчастішими запитаннями від інших учасників та розгорнутими відповідями на них;
  • Переглянути основні норми законодавства, в яких йдеться мова про те, за яким принципом повинні проводитися закупівлі, торги та аукціони;
  • Проконсультуватися з операторами та задати актуальні питання, що потребують максимально швидкого вирішення;
  • Ознайомитися з вимогами до тендерної документації;
  • Завантажити зразок, якому повинна відповідати заявка користувача для участі в конкурентній процедурі.

Функціонал даної платформи постійно зростає, тому сервіс Інфобокс можна назвати справді корисним та зручним інструментом, що може допомогти у вирішенні цілого переліку проблем.

Чим відрізняються тендерні торги від аукціону

Перша і ключова відмінність тендерів – це те, що використовувати систему тендерних торгів зобов’язані лише державні установи. Тобто, мова йде про проведення державних закупівель, що не обходиться без використання тендерної процедури.

Ще одна відмінність формату тендерних торгів полягає в тому, що вони обов’язково повинні бути прозорими. Це означає, що з результатами такої процедури може ознайомитися кожен, навіть без реєстрації та акредитації на електронному майданчику.

Для більш детального ознайомлення з форматом тендерів, ви маєте змогу перейти на сайт ПроЗорро і переглянути всі ці відмінності особисто.

Related Post