Як взяти участь в аукціонах ПроЗорро

Мала приватизація – це передача власності від державних та комунальних установ до приватних компаній. Сюди відноситься майно, сума якого не перевищує показника в 250 мільйонів. Сам процес приватизації відбувається через систему ПроЗорро. Це означає, що всі процедури чітко контролюються цим механізмом, а інформація про результат приватизації зберігається в системі ще на довгі роки.

Щоб взяти участь в малій приватизації, вам потрібно попередньо визначитися з електронним майданчиком. Головна вимога до нього – це акредитація в ПроЗорро. 

Відомо, що вже зараз мала приватизація в ПроЗорро принесла до держави близько 2.5 мільярдів гривень. За цей час було проведено більше 8.000 аукціонів, на яких було приватизовано різні підприємства, об’єкти нерухомості, земельні ділянки та інші господарства.

Не менш цікава тенденція спостерігається з продажам деревини, що є ще одним прогресивним напрямком в системі ПроЗорро. Ви можете перейти за запитом https://www.ueex.com.ua/rus/presscenter/news/kuplu-kruglyak-olhi-na-prozrachnyh-torgah-prozorrosale/ й більш детально ознайомитися з інформацію про такі торги й навіть переглянути повний список лотів, в яких може взяти участь будь-який користувач.

Що може бути приватизовано на аукціонах в ПроЗорро

Варто зазначити, що серйозний вплив на такі аукціони має фонд державного майна України. Окрім цього, не варто забувати й про державні органи влади, які публікують величезну кількість лотів, що піддаються малій приватизації.

Що стосується самого майна, яке можна придбати на таких аукціонах, то перелік виглядає приблизно так:

  • Комерційні об’єкти – мова йде про нерухоме майно, яке можна використовувати з метою ведення певного бізнесу. Це можуть бути магазини, готельні комплекси, табори, офісні приміщення та адміністративні будівлі;
  • Земельні ділянки – це один з частих лотів, який може виставлятися на малу приватизацію. Зазвичай, такі лоти цікаві підприємствам, які бажають вести на таких ділянках певне господарство з метою отримання прибутку;
  • Нежитлова нерухомість – до цієї категорії можна віднести складські приміщення, гаражі, цехи, майстерні й навіть підвальні об’єкти;
  • Житлова нерухомість – це можуть бути приватні будівлі або квартири, які облаштовані для проживання;
  • Об’єкти особливого призначення – сюди можна віднести бібліотеки, кінотеатри й тому подібні приміщення;
  • Підприємства – це один з найбільш частих лотів, тому що саме фабрики, заводи представляють найбільший інтерес для підприємців, зацікавлених в розширені свого виробництва. На момент приватизації вони можуть знаходитись як в активному так і в непрацюючому стані;
  • Акції – в залежності від їх типу, вони можуть мати досить велику цінність, що робить їх досить цікавим лотом.

Щоб взяти участь в малій приватизації будь-якого майна, потрібно пройти попередню реєстрацію на акредитованому електронному майданчику, обрати цікавий лот та подати на нього заявку. Далі, все залежить від того, яке рішення буде прийнято організатором аукціону.

Вимоги до тендерної документації в ПроЗорро

Участь в аукціонах вимагає від користувача виконання певних вимог. Одна з них – це надання переліку документів, які є обов’язковими для того, щоб стати учасником та претендувати на перемогу в торгах.

Серед основних документів, які є обов’язковими для юридичних та фізичних осіб, варто звернути увагу на такі вимоги, як:

  • Цінова пропозиція – мова йде про надання відповідної заяви, в якій буде прописана інформація про запропоновану вартість;
  • Квитанції про сплату гарантійного та реєстраційного внесків – кожен учасник зобов’язаний внести кошти за саму участь в торгах та сплатити певний відсоток від суми лоту в якості гарантії подальшого виконання обов’язків та підписання відповідного договору. Сама сплата повинна проводитись виключно з використанням банківського рахунку;
  • Письмова угода про готовність до виконання всіх умов, що прописані в договорі між замовником та постачальником. Ознайомитися зі всіма умовами можна ще на етапі публікації оголошення.

Окрім цих вимог, є ще декілька документів, що стосуються саме юридичних осіб і їх також потрібно враховувати:

  • Виписка з єдиного державного реєстру;
  • Детальна фінансова звітність за останній рік.

Що стосується фізичних осіб, то для них обов’язковою умовою є надання копії паспорта, або ж іншого документа, який може підтвердити особистість учасника.

В залежності від конкретного типу аукціону, суми лоту та ще декількох факторів, перелік вимог до учасника може досить серйозно відрізнятись. Тому, перед відправкою заявки на участь в торгах, потрібно детально ознайомитись з переліком вимог до тендерної документації й зробити на цьому особливий акцент.

Related Post