Можливості та особливості продажу арештованого майна через Прозорро

Після прийняття Міністерством Юстиції України Наказу № 2933/5 від 28 серпня 2020 року ДП втратило монопольне право на продаж арештованого майна громадян і юридичних осіб. З осені 2020 адміністратором системи реалізації є автоматизована платформа «Прозорро-Продажі».

Представники Міністерства Юстиції впевнені, що використання високотехнологічної онлайн — системи Prozorro.sale дозволить не тільки підвищити конкурентоспроможність ринку збуту арештованого майна, а й зробить його максимально прозорим, виключивши корупційну складову з угод між продавцем і покупцями.

Продаж арештованого майна

Платформа Прозорро була запущена в 2016 році. За минулі чотири роки з її допомогою держава зуміла заробити понад 29 мільярди гривень, за рахунок вільної і чесної продажу активів збанкрутілих банків і підприємств, реалізації лісу і сільгоспугідь, прав на розробку родовищ, малої приватизації, передачі в оренду нерухомості та іншого державного майна.

За підсумками першого півріччя 2020 року товарообіг на ринку арештованого майна України перевищив 3,2 мільярда гривень. За приблизними оцінками експертів близько 70-80% всіх угод на ньому проводяться з серйозними порушеннями чинного законодавства. Як очікується, використання системи «Прозорро-Продажі» дозволить вивести торги з реалізації арештованого майна «з тіні», зробивши їх доступними для широкого кола потенційних покупців.

Арештоване майно громадян і юридичних осіб — це завжди проблемні активи, робота з якими вимагає відповідної юридичної підтримки:

  • зняти арешт на придбані товари можна тільки після оплати лота і офіційного зняття його з торгів;
  • нерідко кредитори і власники проданого майна звертаються до суду для оскарження результатів торгів;
  • у покупців нерідко виникають складнощі з доступом на куплений об’єкт, отриманням по ньому технічної та експлуатаційної документації, проведенням оцінки реального стану майна.

Реєструючись на спеціалізованій електронному майданчику системи Прозорро, потенційні учасники мінімізують власні ризики, пов’язані з купівлею арештованого майна, одержуючи у своє повне розпорядження зручний інструмент для придбання або оренди будівель і споруд, транспорту, землі, засобів виробництва.

Продаж арештованого майна на «Українській енергетичній біржі»

Для отримання доступу до актуального переліку електронних аукціонів громадянам і юридичним особам необхідно зареєструватися на sale.ueex.com.ua. Про підготовлювані торгах учасники системи можуть дізнатися не раніше ніж за 10-12 годин до їх початку. Інформація за закритими пропозиціями покупців залишається невідомою аж до старту аукціону. Склад його учасників залишається невідомим аж до оголошення переможця, що виключає ймовірність «змови» між зацікавленими особами, наприклад, з метою придбати лот за заниженою вартістю.

«Українська енергетична біржа» sale.ueex.com.ua/filter/arrested-property зацікавлена ​​в тому, щоб залучити до участі в торгах максимальну кількість клієнтів — інвесторів. Для цього майданчик намагається якомога швидше проінформувати зареєстрованих користувачів про виставленому лоті, щоб у них була можливість оцінити ризики і переваги пропозиції. Такі умови продажу арештованого майна вигідні для всіх: покупці отримують доступ до цікавого їм товару, чим більший попит, тим вище конкуренція і відповідно вартість реалізації, що в свою чергу дозволяє кредиторам гарантовано повертати свої гроші.

Related Post